Kamp Ateşi Turizm | LAPLAND – LAPONYA TURU | Sıradışı bir kış akvitesi | 25.1.2018 - 29.1.2018 tarihleri arasında turumuz hareket edecektir.|
  Kamp Ateşi Turizm Ana Sayfa Hakkımızda Gençlik Kampları Trekking Parkurları Referanslar Linkler 
 
 
 
 LAPLAND – LAPONYA TURU
  Sıradışı bir kış akvitesi
  25.1.2018 - 29.1.2018 tarihleri arasında 

1850 Euro 

1. GÜN: 25 OCAK 2018  İSTANBUL – HELSİNKİ

İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 06:45’de buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1761 sefer sayılı uçağı ile saat 09:00’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 11:30’da olacaktır. Helsinki’ye varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Helsinki’deki otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Helsinki’deki otelimizde.

2. GÜN: 26 OCAK 2018 HELSİNKİ - ROVANİEMİ  (RAUNA VAHŞİ YAŞAM PARKI)

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Norwegian Air D 8124 tarifeli seferi ile 13:15’te Rovaniemi’ye hareket ile 14:35’te varisimizin ardından , Ranua Vahşi Yasam Parkı’na hareket ediyoruz. Rovaniemi’nin yaklaşık 80 km. uzağında bulunan Ranua Vahşi Yaşam Parkı, aynı zamanda dünyanın en kuzeyinde bulunan Hayvanat Bahçesi özelliğini taşır ve bölgenin en dip ormanlarında kurulmuştur. Ranua Vahşi Yaşam Parkı’nda yaklaşık 200 çeşit yöreye özgü hayvan bulunmaktadır. Kutup ayıları, Vaşaklar, Tilkiler, Yaban domuzu, Yaban geyikleri  ve çok sayıda kuş bunlardan sadece bazılarıdır. Parkta yapacağımız gezi sırasında parkın en özel çifti ile tanışma fırsatı bulacaksınız. Venüs ve Manasse kutup ayılarına Merhaba! ardından Finlandiya’nın en meşhur çikolata markası olan Fazer dükkanını ziyaret ediyoruz ve Tur bitimi otelimize transfer ve Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. GÜN: 27 OCAK 2018  KAR MOTORLARI (SNOW MOBILE) & NOEL BABA ÇİFLİĞİ &SANTA CLAUS SAFARİSİ

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Santa Claus Safari Turumuza başlıyoruz. Bu keyifli yolculukta geyik çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve Ren Geyiği Sürüş Sertifikası alıyoruz.  Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikayelerini dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası’na da sahip oluyoruz. Kar motoru ile eşsiz bir deneyim yaşadıktan sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret ediyoruz. Burada, dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. GÜN: 28 OCAK 2018  BUZ OTEL VE BUZDA BALIK SAFARİ &HUSKY SAFARİ
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası rehberinizin belirteceği saatte buluşma. İlk olarak Glass Igloolar ve Buz otelin olduğu kompleksi ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda buzdan heykeller, buzdan barlar ve hatta buzdan yapılmış saunayı görme şansına sahip olacağız. Ardından donmuş bir nehirde buzda balık avına çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi burada restaurantta aldıktan sonra öğleden sonra özel tur otobüsümüz ile Özel Husky çiftliğine hareket ediyoruz. Belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız. Kızak parkurumuz yaklaşık 15-20 km , ama hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş uzunluğunu etkileyebilir. Tur bitimi otelimize transfer ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN: 29 OCAK 2018  ROVANİEMİ - HELSİNKİ - İSTANBUL
Otelimizde erken kahvaltımızdan sonra rehberimizin belirledigi saate kadar serbest zaman ve İstanbul’a dönmek üzere Rovainemi’den Saat 15:05’de Norwegian Air D 8125 tarifeli seferi ile Helsinki’ye hareket ediyoruz ve saat 16:25’te Helsinki’ye varıyoruz. Helsinki’den Türk Hava Yolları tarifeli TK 1762 seferi ile saat 18:15 hareketle saat 22:40’te İstanbul’a varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle.

KONAKLAMA 

HELSİNKİ
4* Sokos Hotel Hesinki
https://www.sokoshotels.fi/en/helsinki/sokos-hotel-helsinki

ROVANIEMI
4* Scandic Rovainemi Hotel
http://www.scandichotels.fi/Hotels/Suomi/Rovaniemi/Scandic-Rovaniemi/#.VStvVPmsVe8

FİYATI:

İki kişilik odada kişi başı : 1.850.Euro

Sng. Farkı: 320.-€


TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul – Helsinki–İstanbul gidiş –dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

 • Norvegianair ile Hel - Rovaniemi // Rovaniemi – Hel gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Havalimanı vergileri,

 • Helsinki’de 1 gece belirtilen otelde konaklama

 • Rovainemi’de 3 gece belirtilen otellerde konaklama

 • Helsinki Şehir turu

 • Tur boyunca giyeceğimiz termal kıyafetler,

 • Tur Programında belirtilen tüm sabah kahvaltıları,

 • Tur boyunca 4 Akşam yemeği,

 • 2 Adet öğle yemeği

 • Tur programında belirtilen tüm geziler, Tur programında bertilen tüm transferler

 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,

 • Yerel rehberlik hizmeti

 • Seyahat Sigortası

   

  TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  - Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.

  - Yemekler esnasında alınacak içecekler.

  - Kişisel harcamalar.

  - Vize ücretleri. (120 euro)

  -Yurtdışı çıkış fonu 15.-TL
Kamp Ateşi, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kamp Ateşi sorumlu tutulamaz. Kamp Ateşi gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Kamp Ateşi, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kamp Ateşi  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


     
 
 
     
    © Kamp Ateşi Turizm - TURSAB A - 3672 İstiklal Caddesi, Erol Dernek Sokak no:9-5 Beyoğlu-İstanbul
Tel&Fax: (0212) 292 96 05 kampatesi@kampatesi.com Web Design Erol Sahin
© Sitede bulunan yazı ve fotoğraflar izinsiz kullanılamaz.