Kamp Ateşi Turizm | Trekking Parkurları
  Kamp Ateşi Turizm Ana Sayfa Hakkımızda Gençlik Kampları Trekking Parkurları Referanslar Linkler
 
 
 
 
  TREKKİNG PARKURLARI
 

Günümüz insanı yoğun çalışma temposu içinde haftasonunda soluklanma alternatifleri arıyor. En çok tercih edilen seçeneklerden biri de doğa yürüyüşleri. Tamamen doğayla başbaşa, stresten uzak, tabiata kulak verilerek geçirilen anlarda katılımcılar yeryüzü güzellikleriyle tanışıyor.

Doğa yürüyüşlerinde katılımcılar tüm grupla aynı ilgi ve ihtiyaçları paylaşıyor. Doğayla mücadele içinde beyinsel rahatlama sağlanıyor. Doğa yürüyüşlerinde paylaşım, yardımlaşma, moral motivasyonu yükseliyor. Bu yürüyüşler, iklim şartları ne olursa olsun her insanın katılabileceği bir aktivite.

ÇİĞDEM YAYLASI
  

Adapazarı-Akyazı ilçesine 40 km mesafedeki Dokurcun kasabasının yakınlarında bulunan Çiğdem Yaylası, 1500 m. yükseltisi ile Elmacık Dağları'ndadır. İstanbul'a 4 saatlik mesafede olan Çiğdem Yaylası'nda yürüyüş parkurunu rahat orman yolları oluşturur. Sizlere bu parkurda unutulmaz 5 saat sunuyoruz.  

ERİKLİ YAYLASI

  

Yalova-Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye Köyü yakınlarındadır.Yaylaya, orman içinden giden patikalardan ulaşılır. Patikanın başındaki yokuş zaman zaman zorlayıcı olabilir. Erikli Yaylası'na yaklaşık iki saatte varılıyor. Yayladan 30 dakikalık mesafede, 20'şer metreden akan iki büyük şelalenin bulunduğu mevki de soluklanmak büyük keyif.


KURTKÖYYalova-Termal yakınlarında bulunan Kurtköy, Samanlı Dağları'nın eteklerindeki yürüyüş parkurlarıyla dikkat çekici. Patikalar, orman yolları ve dere kenarlarından oluşan parkuru tamamlamak yaklaşık 5 saat sürüyor. Parkurun başlangıcındaki lokantalarda alabalıkların tadına bakmak mümkün.


 
SÜLÜKLÜGÖLAdapazarı Akyazı İlçesi üzerinden ulaşılan Sülüklügöl, yaklaşık 1200 metre yükseklikte toprak kaymaları sonucu oluşmuş bir göl. Kış aylarında Milli Park'ın girişinden itibaren yapılan 2. 5 saatlik bir yürüyüş sizi Sülüklügöl'e götürüyor. Yaz ve bahar aylarında ise göl kenarına kadar araçlarla çıkılabiliyor ve küçük göllere, şelaleye ulaşılabiliyor.

 
 
     
    © Kamp Ateşi Turizm - TURSAB A - 3672 İstiklal Caddesi, Erol Dernek Sokak no:9-5 Beyoğlu-İstanbul
Tel&Fax: (0212) 292 96 05 kampatesi@kampatesi.com Web Design Erol Sahin
© Sitede bulunan yazı ve fotoğraflar izinsiz kullanılamaz.